SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Evet, IRGAT Masaüstü Uygulamasını ekstra bir ücret ödemeden Lisans ve Aktivasyon kodunuz ile birden fazla Windows işletim sistemli cihazlarda kullanabilirsiniz.

 • Alan adı, bir web sitesinin İnternet'teki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir internet kullanıcısı web sitesine ulaşamaz. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı irgat.com.tr'dir. Hosting ise, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, gorsellerin veya dosyaların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

 • Müşteri paneli, İnternet sitenizde müşterilerinizin sizin tarafınızdan tanımlanmış kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabildikleri ve sadece kendi bilgilerine ulaşabildikleri özel bölümdür.

 • Hayır, IRGAT Uygulaması tüm müşterilerinizi tek tık ile otomatik olarak kayıt eder. Tek yapmanız gereken IRGAT Windows uygulaması üzerinde "Beyannameler" sekmesini tıklamanızdır. Bu sayede beyannamesini verdiğiniz tüm müşterilerinizi sistem otomatik olarak tespit eder ve internet sitenize otomatik olarak kayıt eder.

 • IRGAT Uygulaması, Windows tabanlı bir yazılımdır. Windows (XP, Vista, 7, 8, 10) işletim sistemlerine ait tüm cihazlarda kullanabilirsiniz.

 • Evet. Adınıza özel oluşturulan internet siteniz, müşteri paneliniz ve yönetim paneliniz mobil cihazlara uyumlu olarak hazırlanmıştır. Tüm mobil cihazlardan otomatik ölçeklendirme ile siz ve müşterileriniz sorunsuz olarak erişim sağlayabilir.

 • Herkes Gmail, Yandex, Hotmail gibi ücretsiz e-posta servislerini kullarak e-posta gönderimi yapabilir.

  Kurumsal e-posta hesapları ise; Firmanızın alan adınıza bağlı olarak oluşturulan @firmaadi.com.tr uzantısı ile kullanacağınız e-posta hesaplarıdır ve tamamen size özeldir.
  Bu sayede profesyonel bir görünüm kazanarak marka değerinize katkıda bulunabilir ve müşteri güvenini arttırabilirsiniz.

  Ayrıca; KVKK 31/05/2019 Tarihli ve 2019/157 Sayılı Karar ile sunucuları yurt dışında bulunan e-posta servislerini (Gmail, Yandex, Hotmail) kullanarak yapacağınız yazışmalar için her bir çalışanınızdan ve e-posta yazışmaları yaptığınız kişilerden açık rıza almanız şart olduğu gibi, Kurul'dan da onay almanız gerekmektedir. Firmamızdan alacağınız e-posta hesapları ise KVKK'a uygundur ve ekstra bir işlem yapmak zorunda kalmazsınız.

  İlgili Kanuna ait karara ulaşmak için tıklayınız.